Magistro ir doktorantūros studijos

Prašymų priėmimas magistro studijoms

Stojimas į postgraduate studijų programas – kiek paprastesnis. Norima magistro pakopos studijų programa paprastai nusižiūrima per universitetą (skelbimų galima rasti ir trečiųjų šalių puslapiuose), prašymas irgi teikiamas tiesiogiai. Kai kurie turi savo elektronines sistemas, kur įkeliami motyvacinis laiškas, CV, darbdavių / tutorių / mentorių / darbų vadovų rekomendacijos, diplomų/sertifikatų kopijos, IELTS ir panašių testų rezultatai (jei reikia). Kartais tai tiesiog siunčiama elektroniniu paštu administratoriams. Terminai pateikti magistro studijų prašymams dažniausiai koncentruoti pirmoje metų pusėje.

Prašymų priėmimas doktorantūros studijoms

Terminai stoti į doktorantūros programas varijuoja. Priklausomai nuo pasirinktos programos ar projekto, priėmimai dažniausiai vyksta sausį arba rugsėjo – spalio mėnesiais, nors kai kuriuos projektus galima pradėti ir kitu metu. Paprastai prašoma pateikti panašią informaciją, kaip ir teikiant prašymus į mokomąsias magistro programas – motyvacinis laiškas, CV, rekomendacijos ir dokumentai, patvirtinantys kandidato jau turimas kvalifikacijas. Be šitos informacijos, dažnai reikia parašyti ir detalesnį pasiūlymą, kokius tyrimus būsimasis studentas norėtų atlikti projekto metu (angl. research proposal), nors kartais projekto planai gali būti jau parašyti projektą siūlančių darbo vadovų.

Panašiai, kaip ir su magistro studijomis, doktorantūros projektai dažnai skelbiami universiteto ar tyrimų instituto puslapyje arba trečiųjų šalių puslapiuose. Kitas galimas variantas – kandidatui jau dirbant universitete ar tyrimų institute, jo vadovas gali kreiptis į mokslinius tyrimus finansuojančias institucijas dėl finansavimo būsimam projektui. Šio varianto privalumas yra tai, kad kandidatas gali ne tik sukaupti labai naudingos praktinės patirties, bet ir susipažinti su darbo aplinka, susirasti mentorių ar naudingų kontaktų.

Magistro ir doktorantūros studijų JK modeliai

Tiek magistro, tiek doktorantūros pakopų programose galima mokytis pilnu arba daliniu krūviu, o magistro studijų programas – dar ir nuotoliniu būdu. Pilnu krūviu JK magistro studijos paprastai trunka 1-2 m., doktorantūros3-4 m. Nors daliniu krūviu studijos trunka ilgiau, tai gali būti labai puikus būdas sukaupti vertingai darbo patirčiai ir apsispręsti, ką veikti po studijų. Kad ir kokį krūvį pasirinktumėt doktorantūros studijoms, nenustebkit, jei pirmais metais būsit registruotas kaip magistro studentas – priklausomai nuo įstaigos, kurioje dirbat ar mokotės, po 12-18 mėn. nuo projekto pradžios reikia praeiti tam tikrą atsiskaitymą, kurio metu nusprendžiama, ar studentui projektą galima tęsti toliau. Tuo tarpu, kai kuriose programose apskritai tikimasi, kad pirmus metus studentas praleis mokydamasis tam tikrą magistro studijų programą (1+3 modelis) arba kurį laiką praleis atlikdamas trumpus projektus rotaciniu principu, o paskui išsirinks, su kuria tyrimų grupe norėtų dirbti.

Nepriklausomai nuo pasirinkto modelio, studentų priėmimo procesas panašus.

Žemiau pateikiame daugiau informacijos apie magistro ar doktorantūros pakopų studijas JK bei kur ieškoti patarimo iš šį procesą jau perėjusių žmonių.

Geras pradžios taškas – lietuvių studentų bendruomenės JK! Patys perėję visus procesus nuo A iki Ž, vyresni studentai arba programos alumni dažniausiai geranoriškai sutinka dalintis savo patirtimi. Tereikia paklausti 🙂

Puslapis, skirtas susirasti žmones, galinčius pasidalinti patirtimi ir žiniomis, įgytomis stojant į įvairias studijų programas JK universitetuose. Mentoriai parenkami iš būsimus studentus dominančios srities. Yra trys datos, kada stojantieji į JK universitetus supažindinami su mentoriais: spalį, lapkritį ir gruodį.

Informacija apie magistro studijų programas JK ir kitose valstybėse. Skelbimai tiek įvairioms programoms, tiek apie studijų finansavimą.

Informacija apie doktorantūros studijų programas JK ir kitose valstybėse. Projektų skelbimai, informacija apie finansavimą projektams.

Informacija apie akademinės karjeros galimybes JK ir kitose Europos valstybėse. Yra du šio puslapio variantai: britiškas, skirtas doktorantūros ir vėlesnių karjeros stadijos projektų JK ir kitose šalyse bei europietiškas, skirtas tiems, kurie ieško tokių galimybių Europos valstybėse.