Bendra informacija

Vienas būdų padengti studijų kainas ir pragyvenimo kaštus besimokant JK – stipendijos.

Stipendijų bakalauro ir magistro studijoms pakopoms būna įvairių:

  • vienkartinių, skirtų padėti studentams, susiduriantiems su laikinais sunkumais;
  • stipendijų padėti susitvarkyti su pragyvenimo išlaidomis viso kurso metu;
  • stipendijų, galinčių iš dalies ar pilnai padengti tiek kurso, tiek pragyvenimo išlaidas.

Doktorantūros studijoms taip pat galima gauti pilną arba dalinį finansavimą – padengti universiteto mokesčiams, tyrimų kaštams ir stipendiją pragyvenimui.

Dėl politinių aplinkybių, nuo 2020-21 m. pasikeitė situacija dėl stipendijų ES studentams. Vis dėlto, nors stipendijas rasti sunkiau ir dėl jų konkuruojama ir su kitų šalių studentais, jų vis dar yra!

Šiuo metu dažniausiai prieinamų stipendijų tipai yra:

  • Stipendijos, skelbiamos universiteto, kuriame mokosi studentas, ar jo alumni bendruomenių
  • Stipendijos teikiamos trečiųjų šalių: gimtųjų šalių vyriausybių, paramos fondų ar komercinių organizacijų (gimtojoje šalyje ar tarptautinės)

ES studentai kartais gali atitikti kriterijus ir stipendijoms, skiriamoms dėl akademinių, sportinių, meninių pasiekimų ar paremti neįgaliems studentams, tačiau gali būti papildomų ribojančių sąlygų  (pvz., reikia atitikti „home fee“ statusą ir gyventi JK).

Tarptautiniai studentai kartais gali kreiptis ir dėl specialių stipendijų ar nuolaidų studijų mokesčiui, jei jų šeimos nariai mokosi ar yra mokęsi tame universitete (pvz. jau baigė studijų programą akivaizdiniu būdu, dalyvavo mainų programoje ar specialiame kurse).

LABAI SVARBU: radę informacijos šaltinį, visuomet pasitikrinkite, ar jame skelbiama informacija teisinga, ypač, jei puslapis, be informacijos apie stipendijas, teikia ir informaciją apie paskolas!

Daugiau bendros informacijos apie studijų JK finansavimą galima rasti čia:

Papildomos UCAS informacijos apie stipendijas ES studentams nuorodos:

Kiti informacijos šaltiniai:

  • “The Scholarship Hub” – puslapis, skirtas informacijai apie finansinę paramą įvairių pakopų studijų programų studentams.
  • “Study UK” – informacija apie įvairių pakopų studijas JK, universitetus, stipendijas tarptautiniams studentams. Daug informacijos apie reikalavimus stojant į JK universitetus, ką daryti persikėlus gyventi JK, kaip ten rasti būstą ir tai, ką galima veikti baigus studijas JK.
  • “Studentas.co.uk” – panašus į „Study UK“ puslapis lietuvių kalba, teikiantis informaciją apie bakalauro ir magistro pakopų studijas JK, patį stojimo procesą, reikalingą dokumentaciją norint mokytis ir dirbti JK, finansavimo galimybes studijuojant JK. Daug informacijos ir apie gyvenimo ypatybes JK. Nuorodos į JK studentų grupes Facebook.