Vizos studentams iš Europos Sąjungos

Nuo 2021 m. sausio 1 d., ES studentams, vyresniems nei 16 m., norintiems mokytis JK, reikės kreiptis studento vizos. Vizos prašymo mokestis 348 GBP ir jai gauti reikės paso ar kito galiojančio tapatybę keliaujant patvirtinančio dokumento. Taip pat reikės sumokėti imigracinį sveikatos mokestį (470 GBP).

 

Ši tvarka negalios tiems, kurie į JK atvyko iki 2020 m. gruodžio 30 d. ir gavo leidimą gyventi, mokytis ir dirbti pagal EU Settlement Scheme taisykles.

 

Pasitikrinti savo teisinį statusą JK ir rasti naujausią informaciją vizos klausimais galima gov.uk. Šiame puslapyje rasite esminę informaciją apie tai, kokios vizos reikia, priklausomai nuo to, kuriam laikui atvykstama mokytis. Puslapis taip pat suteikia ir informaciją apie imigracinius sveikatos sistemos mokesčius.

 

 

Daugiau informacijos apie vizas ir kitus su studijomis JK susijusius klausimus galima rasti čia.

 

Kiti naudingi puslapiai:

Informacija apie įvairių pakopų studijas JK, universitetus, stipendijas tarptautiniams studentams. Daug informacijos apie reikalavimus stojant į JK universitetus, ką daryti persikėlus gyventi JK, kaip ten rasti būstą ir tai, ką galima veikti baigus studijas JK.

 

Informacija studentams, stojantiems į studijų programas po Brexito. Informacija apie studijų kainas, finansavimą, vizas, dokumentus, reikalingus studijuoti, gyventi ir dirbti JK.

 

Klasikinio stiliaus forumas, kuriame galima rasti informacijos apie viską, kas gali rūpėti studentui. Nuo giliai akademinių klausimų iki buitinių problemų (Kur nuomotis būstą? Už kiek? Kur vyksta studentų socialinis gyvenimas? Geriau į universitetą važiuoti autobusu, dviračiu ar riedučiais? Kur pigesni užkandžiai/gėrimai?). Galima užduoti ir klausimus apie vizą. 

 

Informacija apie studijas JK. Viskas apie JK universitetus, studijų programas, stojimo procesą, dokumentus, reikalingus mokytis JK, kaip prasimanyti lėšų ir atsakymai į kitus kirbančius klausimus.